Spódnice ślubne – ciekawa alternatywa

8 września, 2020 Napisane przez katarzyna - Brak komentarzy

Myśląc o ślubie i weselu, często pierwszym, co przychodzi nam na myśl jest piękna suknia ślubna panny młodej. Jednak w ostatnich latach na rynku pojawił się nowy trend coraz częściej wybierany przez panny młode, a mianowicie spódnice ślubne. Są one ciekawą alternatywą, swoim pięknem wcale nie odbiegającym od tradycyjnej sukni. W połączeniu z odpowiednim topem wykonanym zazwyczaj z koronki sprawia niesamowite wrażenie, stąd też jest tak chętnie wybierany. Najpopularniejszym modelem jest delikatna lejąca się spódnica wykonana z materiału, który układa się ładnie i zwiewnie. W tym charakterze najczęściej występuje organza, która sprawia właśnie takie wrażenie.

Czy jednak spódnice ślubne są dobrym wyborem w każdej sytuacji? Niekoniecznie, gdyż wszystko będzie zależało od gustu i upodobań panny młodej. Mimo wszystko, ciągle jeszcze większość kobiet preferuje rozwiązanie bardziej tradycyjne i klasyczne, jakim jest suknia ślubna. Jednak dla tych z nas, które stawiają na nowoczesność, połączoną jednocześnie z delikatnością, spódnica ślubna będzie idealnym wyborem, który z pewnością spełni nasze oczekiwania, a ponadto niewątpliwie przykuje spojrzenia wielu osób. Dzięki temu będziemy mogły poczuć się naprawdę idealnie w tym ważnym i wyjątkowym dniu.

Przed zakupem warto się jednak zastanowić jakie spódnice ślubne są najlepsze, a także czy kupować osobno spódnicę i osobno top, czy raczej zdecydować się na gotowy komplet. Jeśli chodzi o samą spódnicę, warto żeby była ona wykonana z materiału, który będzie się ładnie układał, jak chociażby wspomniana wyżej organza. Poza tym, trzeba zdecydować czy wolimy prostszy krój, czy też taki bardziej rozkloszowany. W zależności od tego będziemy mogły dobrać także odpowiedni top. Bardzo ładnym połączeniem jest delikatnie spływająca spódnica w połączeniu z koronkowym topem, który może na nią nachodzić lub zostawiać odrobinę przerwy. Tego rodzaju suknie złożone ze spódnic ślubnych i topów występują często w gotowych dobrze dopasowanych zestawach, oszczędzają nam więc wysiłku, jak i czasu na szukanie spódnicy i topu oddzielnie.

Widzimy więc, że spódnice ślubne mogą być ciekawą alternatywą dla klasycznych sukni, jednak z pewnością znajdą się zarówno ich zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Musimy bowiem pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest dla każdego i nie każdy będzie czuł się dobrze w tego rodzaju sukni stanowiącej połączenie spódnicy i topu. Jeśli się jednak na nie zdecydujemy z pewnością będziemy wyglądać naprawdę wyjątkowo i niepowtarzalnie.